درباره شرکت

معرفی شرکت:
شرکت MME در سال 1996 توسط هلدینگ آسکوتک متعلق به سازمان ایمیدرو در شهر دوسلدورف آلمان با هدف بکارگیری آخرین تکنولوژی های روز اروپا در طرح های معدنی، فولادی و صنایع پایین دست و انتقال دانش فنی و بومی سازی آن، تاسیس گردید.
در سال 1379 نیز شعبه تهران شرکت MME برای انجام امور مهندسی پروژه های صنعت فولاد و معدن تاسیس گردید. شرکت مهندسی معادن و فلزات تنها شرکت ایرانی است که خود دارنده لیسانس برای واحدهای احیاء و دارای مجوز و توانایی طراحی کامل کارخانجات فولاد سازی است.

فعالیت های شرکت MME
– کارخانجات سنگ و معدن
– کارخانه آهن سازی( گندله سازی، احیا با تکنولوژی ®PERED و بریکت سازی سرد)
– کارخانه فولادسازی
– کارخانه نورد
– انتقال تکنولوژی
– طراحی،خرید و اجرای سیستم های اتوماسیون
– مطالعات امکان سنجی، انجام امور مهندسی، اجرای پروژه، آموزش، راه اندازی و تعمیرات کارخانجات معادن و فلزات
– تهیه کالاهای مورد نیاز برای کارخانجات معادن و فلزات
– افزایش ظرفیت واحدهای موجود
– مهندسی معادن

این شرکت با بیش از 19 سال سابقه فعالیت در عرصه فولاد، ارایه دهنده خدمات مهندسی، بازرگانی، تامین تجهیزات و اجرا در ده ها پروژه فولادی از جمله طرح های فولاد شادگان، نیریز، میانه، بافت، سپید دشت، هرمزگان، کاوه جنوب می باشد و همچنین اجرای موفق پروژه های افزایش ظرفیت واحدهای موجود از جمله فولاد خوزستان از دیگر دستاوردهای این شرکت می باشد.
طراحی، مهندسی و اجرای طرح احیاء آهن اسفنجی به روش (Persian Reduction) ®PERED تحت لیسانس MME علاوه بر پروژه های داخلی در کشور چین نیز در حال اجرا بوده و همچنین فولاد سازی کشور کویت نیز از دیگر طرح های اجرا شده ی بین المللی است.
بهره گیری از متخصصین مجرب خارجی در Basic Design و استفاده از کارشناسان مجرب داخلی در Detail design و بکارگیری تدریجی تجهیزات و قطعات با کیفیت ساخت داخل علاوه بر ایجاد قابلیت رقابت فنی و اقتصادی، موجب انتقال دانش فنی و بومی سازی گردیده است.
شرکت MME در فضای جدید اقتصادی آماده ارائه خدمات مهندسی، تهیه و تامین تجهیزات، اجرا، مشاوره فنی در طرح های جدید، توسعه زیر ساخت ها، افزایش ظرفیت، اصلاح و بروزرسانی در زمینه پروژه های معدنی، انباشت و برداشت و انتقال مواد، گندله سازی، احیا، آهن اسفنجی، فولاد سازی، ریخته گری، نورد و سایر صنایع پایین دستی و جنبی به کلیه شرکت ها می باشد.

®PERED
شرکت مهندسی معادن و فلزات (MME) با بهره گیری از بیش از 30 سال تجربه کارشناسان و مهندسان خود در زمینه راهبری، تعمیرات و نگهداری کارخانجات HBI/DRI/HDRI، در پروژه های گوناگون در ایران و دیگر کشورها، موفق به ثبت تکنولوژی جدید ®PERED در زمینه DRI/HDRI شده است که این تکنولوژی در ایران و اروپا به ثبت رسیده است که در ذیل به برخی از مزایای آن اشاره می شود:
1) کاهش سرمایه گذاری اولیه
2) قابلیت اطمینان بالا
3) دوستدار محیط زیست
4) کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری بالا
5) کاهش میزان آب مصرفی در فرآیند
6) کارایی بالا
7) در اختیار داشتن دانش فنی
8) مصرف انرژی کم
9) انعطاف پذیری در استفاده از سنگ معدن های مختلف با اندازه های متفاوت
این تکنولوژی قابلیت تولید محصولات متنوعی چونDRI/HBI/HDRI و یا ترکیبی از آنها را بر اساس نیاز مشتری ایجاد کرده است و برای تولید این محصولات می توان از انواع گازها همچون گاز سنتز، گاز طبیعی و گاز زغال سنگ استفاده کرد. توانایی واحدهای احیاء با تکنولوژی ®PERED از 400000 تا 2000000 تن در سال است.
ترکیبی از تجربه بالا با مهندسین، متخصصین و رعایت اصل مشتری مداری، عوامل دستیابی شرکت مهندسی معادن و فلزات به این موفقیت بزرگ در ثبت و اجرای احیاء ایرانی است.